Ostatni wpis: 23.04.2014 godz. 12.00

Uwagi i informacje prosimy przesyłać do biuletynu


Informacje organizatorów o seminariach

Wręczenie Nagrody IM PAN
Archiwum (wiadomości z ostatnich 4 tygodni)

Środa, 23.04

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

14.15Warsztaty GEOMETRII RÓŻNICZKOWEJ (WaGaRy) i Seminarium METODY GEOMETRYCZNE FIZYKI - sala 106
Giovanni Moreno (SlU Opava): Geometry of 3rd order Monge-Ampère equations and their characteristics


Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
ul. Banacha 2

10.15Seminarium COMPUTATIONAL BIOLOGY AND BIOINFORMATICS (BOB) - sala 5820
Joanna Sułkowska (CENT & Faculty of Chemistry UW): Comprehensive analysis of knotted proteins from folding to function
14.15Seminarium ZAKŁADU MATEMATYKI FINANSOWEJ I UBEZPIECZENIOWEJ - sala 5820
Jacek Jakubowski (UW): Dokładna postać wzorów na momenty cen w modelu lognormalnym i modelu Stein and Stein stochastycznej zmienności - c.d.


Politechnika Warszawska, Gmach Wydziału MiNI, ul. Koszykowa 75

10.15Seminarium PROBABILISTYCZNE na Wydziale MiNI - sala 212
Piotr Nayar (UW): S-nierówność i jej zastosowania w rachunku prawdopodobieństwa
10.15Seminarium KOMBINATORYKA, TEORIA GRAFÓW I ZBIORÓW UPORZĄDKOWANYCH - sala 318
Konstanty Junosza-Szaniawski: Color fixing - czyli ile kosztuje naprawienie niewłaściwego kolorowania grafu



Czwartek, 24.04

Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk

zaprasza na
Otwarte Posiedzenie Rady Naukowej IMPAN.

W czwartek, 24 kwietnia 2014 roku o godz. 16.30
w Centrum Banacha, ul. Śniadeckich 8, IV piętro, sala 403

prof. dr hab. Rafał Latała (Uniwersytet Warszawski)

laureat Nagrody IMPAN za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie matematyki w roku 2014
wygłosi wykład
Ograniczoność procesów Bernoulliego
Streszczenie

O godz. 16.00 w sali klubowej IMPAN na IV piętrze odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody.


18.00A MINI-COURSE by Michael Björklund (Chalmers) - sala 322
A dynamical approach to product of large sets in groups
od czwartku 24.04 do niedzieli 27.04.


Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
ul. Banacha 2

10.00Seminarium ZAKŁADU ANALIZY NUMERYCZNEJ - sala 5840
Bolesław Z. Kacewicz (AGH): Złożoność rozwiązywania problemów początkowych z nieznanymi osobliwościami
12.15Seminarium ALGEBRA - sala 5820
Michał Ziembowski (PW): O pierścieniach ograniczonego nil indeksu
12.15Seminarium ZAKŁADU RACHUNKU PRAWDOPODOBIEŃSTWA - sala 3260
Katarzyna Pietruska-Pałuba (UW): Osobliwość Lifschitza dla Poissonowsko zaburzonych subordynowanych ruchów Browna na trójkącie Sierpińskiego
12.30Seminarium ZAKŁADU RÓWNAŃ FIZYKI MATEMATYCZNEJ - sala 4060
Irena Sielamowicz: Analiza płynięcia materiałów granulowanych w silosach
14.15Specjalne seminarium ZAKŁADU RÓWNAŃ FIZYKI MATEMATYCZNEJ - sala 5440
Andrzej Święch (Georgia Tech. Atlanta): Asymptotics for nonlinear elliptic equations and scaling limits for conditional diffusions and exit problems
14.15Seminarium IM PAN z GEOMETRYCZNEJ TEORII FUNKCJI I PRZEKSZTAŁCEŃ - sala 5060
Iwona Skrzypczak (MIM UW): Hardy inequalities resulted from nonlinear problems


Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki, Katedra Metod Matematycznych Fizyki
ul. Hoża 74, V piętro

13.15Seminarium ALGEBRY OPERATORÓW I GRUPY KWANTOWE
Paweł Kasprzak: On quantum groups with projection



Piątek, 25.04

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

Seminarium GEOMETRII ALGEBRAICZNEJ (IMPANGA) - sala 403
10.30-11.30Piotr Pragacz (IMPAN): A Gysin formula for Hall-Littlewood polynomials
13.00-14.00Sławomir Rams (UJ/Hannover): On quartics with many lines

12.15Seminarium z METOD MATEMATYKI FINANSOWEJ - sala 106
Łukasz Stettner: O arbitrażu na rynku z ułamkowym ruchem Browna i z uogólnioną całką Stieltjesa po ułamkowym ruchu Browna
16.30YOUNG RESEARCHERS COLLOQUIUM - sala 403
Sławomir Dinew (Uniwersytet Jagielloński): Complex Monge-Ampère equation


Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
ul. Banacha 2

10.15Seminarium z UKŁADÓW DYNAMICZNYCH - sala 5840
Paweł Pasteczka (UW): On negative results concerning Hardy means; Pewne kryterium dla średnich wykluczające własność Hardy'ego



Poniedziałek, 28.04

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

10.15Seminarium GEOMETRIA NIEPRZEMIENNA - sala 322
Artur Zając (UJ): Rudiments of asymptotic and exact expansions of heat traces
12.15Seminarium z UKŁADÓW DYNAMICZNYCH IMPAN - sala 106
Piotr Oprocha (AGH & IMPAN): On dynamics of homeomorphisms on hereditarily indecomposable continua
14.15Seminarium GEOMETRIA NIEPRZEMIENNA - sala 322
Michał Eckstein (UJ): Examples of asymptotic and exact expansions of heat traces


Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
ul. Banacha 2

10.15Seminarium GEOMETRIA - sala 5820
Irmina Herburt (PW): O sztywności w hiperprzestrzeni Cn



Wtorek, 29.04

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

14.15SINGULARITY THEORY Seminar (PW) - sala 403
Maria Aparecida Soares Ruas (ICMC, Univ. of Sao Paulo, Brazil): Singularities of matrices and determinantal varieties



Środa, 30.04

Politechnika Warszawska, Gmach Wydziału MiNI, ul. Koszykowa 75

10.15Seminarium PROBABILISTYCZNE na Wydziale MiNI - sala 212
Tomasz Bąk (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach): Trójkątna metoda losowania przestrzennego


MAJ

Wtorek, 6.05

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

14.15SINGULARITY THEORY Seminar (PW) - sala 403
Maria Aparecida Soares Ruas (ICMC, Univ. of Sao Paulo, Brazil): Singularities of matrices and determinantal varieties (II)



Czwartek, 8.05

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

10.15Seminarium STATYSTYKA MATEMATYCZNA i inne zastosowania probabilistyczne - sala 106
Ryszard Rudnicki (IM PAN): Procesy kawałkami deterministyczne i ich zastosowanie w biologii



Poniedziałek, 12.05

Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8

14.15Seminarium GEOMETRIA NIEPRZEMIENNA - sala 322
Kenny De Commer (Vrije Universiteit Brussel, Belgium): Universal quantum groupoids