BCC

Geometric and Analytic Group Theory

01.04.2019 - 15.07.2019 | Warsaw

Participants

  • Tattwamasi Amrutam (University of Houston)
  • Grigori Avramidi (MPIM Bonn)
  • Shaked Bader (Technion)
  • Agnieszka Bier (Politechnika Śląska)
  • Kevin Boucher (Weizmann Institute of Science)
  • Marc Bourdon (University of Lille)
  • Michael Brandenbursky (Ben Gurion University of the Negev)
  • Aaron Brown (university of chicago)
  • Florestan Brunck (McGill University)
  • Kai-Uwe Bux (Bielefeld University)
  • Ihechukwu Chinyere (University of Essex)
  • Yeong Chyuan Chung (IMPAN)
  • Tomasz Cieśla (McGill University)
  • Samuel Colvin (University of Bristol)
  • Mikołaj Czapp (Uniwerytet Wrocławski)
  • Shubhabrata Das (Presidency University)
  • Kajal Das (Weizmann Institute of Science)
  • Michael Davis (Ohio State University)
  • Valentina Disarlo (Heidelberg Universitaet)
  • Sami Douba (McGill University)
  • Jan Dymara (IMPAN and Uniwersytet Wrocławski)
  • Joshua Faber (University of Illinois at Chicago)
  • Elia Fioravanti (University of Oxford)
  • Koji Fujiwara (Kyoto University)
  • Światosław Gal (Uniwersytet Wrocławski)
  • Alejandra Garrido (University of Newcastle Australia)
  • Jonah Gaster (McGill University)
  • Ilya Gekhtman (University of Toronto)
  • Maria Gerasimova (TU Dresden)
  • Maxime Gheysens (Technische Universität Dresden)
  • Jakub Gismatullin (IMPAN and Uniwersytet Wrocławski)
  • Daniel Groves (University of Illinois at Chicago)
  • Pawel Grzegrzolka (University of Tennessee)
  • Matthew Haulmark (Vanderbilt University)
  • Nicolaus Heuer (University of Oxford)
  • Nima Hoda (Uniwerytet Wrocławski)
  • Camille Horbez (CNRS / Université Paris-Sud)
  • Jingyin Huang (Ohio State University)
  • Aleksander Iwanow (Politechnika Śląska)
  • Yongle Jiang (IMPAN)
  • Dawid Kielak (Bielefeld University)
  • Sang-hyun Kim (Seoul National University)
  • Thomas Koberda (University of Virginia)
  • Juhani Koivisto (Université Paris-Sud)
  • Stephane Lamy (Institut de Mathematiques de Toulouse)
  • Ioana-Claudia Lazar (Politehnica University of Timisoara)
  • Nir Lazarovich (Technion)
  • Elyashev Leibtag (Weizmann Institute of Science)
  • Xian Li (University of San Francisco)
  • Kang Li (IMPAN)
  • Jiakai Li (McGill Univeristy)
  • Lucy Lifschitz (University of Oklahoma)
  • Alexander Lytchak (University of Cologne)
  • Michał Marcinkowski (IMPAN)
  • Alexandre Martin (Heriot-Watt University)
  • Suraj Krishna Meda Satish (Université Paris-Sud)
  • Mahan Mj (Tata Institute of Fundamental Research)
  • Zachary Munro (McGill University)
  • Tam Nguyen-Phan (MPIM Bonn)
  • Piotr Nowak (IMPAN)
  • Andriy Oliynyk (Taras Shevchenko National University of Kyiv)
  • Bogdana Oliynyk (National University of Kyiv-Mohyla Academy)
  • Vita Olshevska (National University of Kyiv-Mohyla Academy)
  • Maksym Olshevskyi (Taras Shevchenko National University of Kyiv)
  • Damian Osajda (Uniwersytet Wroclawski)
  • Bartłomiej Pawlik (Politechnika Śląska)
  • Harry Petyt (University of Bristol)
  • Veronika Prokhorchuk (Taras Shevchenko National University of Kyiv)
  • Piotr Przytycki (McGill University)
  • Alexander Rasmussen (Yale University)
  • Christopher Ratigan (Tufts University)
  • Macarena Covadonga Robles Arenas (McGill University)
  • Piotr Rudnicki (Uniwerytet Wrocławski)
  • Roman Sauer (Karlsruhe Institute of Technology)
  • Jeroen Schillewaert (University of Auckland)
  • Kevin Schreve (University of Chicago)
  • Hartwig Senska (Karlsruher Institut für Technologie)
  • Cagri Sert (ETH Zurich)
  • Zvi Shem Tov (University of British Columbia)
  • Sam Shepherd (University of Oxford)
  • Rachel Skipper (University of Goettingen and ENS de Lyon)
  • Levi Sledd (Vanderbilt University)
  • Raz Slutsky (Weizmann Institute of Science)
  • Piotr Słanina (Politechnika Śląska)
  • Bartosz Sójka (Uniwersytet Wrocławski)
  • Davide Spriano (ETH Zurich)
  • Markus Steenbock (École normale supérieure)
  • Hang Lu Su (ICMAT)
  • Bin Sun (Vanderbilt University)
  • Eric Swenson (Brigham Young University)
  • Michał Szachniewicz (Uniwersytet Wrocławski)
  • Kamil Szubiński (Uniwersytet Wrocławski)
  • Krzysztof Święcicki (Texas A&M)
  • Vera Tonic (University of Rijeka)
  • Ignacio Vergara (IMPAN)
  • Federico Vigolo (Weizmann Institute of Science)
  • Genevieve Walsh (Tufts University)
  • Andrzej Weber (Uniwerytet Warszawski)
  • Adam Wegert (AGH (University of Science and Technology))
  • Stefan Witzel (Ecole polytechnique)
  • Daniel Woodhouse (Technion)
  • Xiaolei Wu (University of Bonn)
  • Alexander Zakharov (University of Porto)

Rewrite code from the image

Reload image

Reload image