Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Mean values of some Hecke characters

Tom 187 / 2019

Peng Gao, Liangyi Zhao Acta Arithmetica 187 (2019), 125-141 MSC: 11L05, 11L40, 11R11. DOI: 10.4064/aa170827-9-3 Opublikowany online: 14 November 2018

Streszczenie

We evaluate a smoothed character sum involving $\newcommand{\bleg}[2]{\big(\frac{#1}{#2}\big)}\sum_{m}\sum_{n}\bleg {m}{n}$, where $\newcommand{\bleg}[2]{\big(\frac{#1}{#2}\big)}\bleg{m}{n}$ is a quadratic, cubic or quartic Hecke character, and the two sums over $m$ and $n$ are of comparable lengths.

Autorzy

  • Peng GaoSchool of Mathematics and Systems Science
    Beihang University
    Beijing 100191, China
    e-mail
  • Liangyi ZhaoSchool of Mathematics and Statistics
    University of New South Wales
    Sydney, NSW 2052, Australia
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek