Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Finite groups whose non-normal subgroups are of prime order

Tom 157 / 2019

Huaguo Shi, Zhangjia Han, Lei Jiang Colloquium Mathematicum 157 (2019), 309-316 MSC: Primary 20D35; Secondary 20E34. DOI: 10.4064/cm7637-9-2018 Opublikowany online: 7 June 2019

Streszczenie

We determine the structure of finite groups whose non-normal subgroups are of prime order.

Autorzy

  • Huaguo ShiDepartment of Applied Mathematics
    and Economics
    Sichuan Vocational and Technical College
    Suining 629000, China
    e-mail
  • Zhangjia HanSchool of Applied Mathematics
    Chengdu University of Information Technology
    Sichuan 610225, China
    e-mail
  • Lei JiangDepartment of Mathematics
    Chengdu Textile College
    Sichuan 611731, China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek