Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Characterization of the Riesz exponential family on homogeneous cones

Tom 158 / 2019

Hideyuki Ishi, Bartosz Kołodziejek Colloquium Mathematicum 158 (2019), 45-57 MSC: Primary 60B11; Secondary 62E10. DOI: 10.4064/cm7548-9-2018 Opublikowany online: 14 June 2019

Streszczenie

We give a characterization theorem for the Riesz measure {and a Wishart exponential family} on homogeneous cones through the invariance property of a natural exponential family under the action of the triangular group.

Autorzy

  • Hideyuki IshiGraduate School of Mathematics
    Nagoya University
    Furo-cho
    Nagoya 464-8602, Japan
    and
    JST PRESTO, 4-1-8 Honcho
    Kawaguchi 332-0012, Japan
    e-mail
  • Bartosz KołodziejekFaculty of Mathematics and Information Science
    Warsaw University of Technology
    Koszykowa 75
    00-662 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek