BCC

Baby-Horizons in Mathematics – Winter School for Students

16.03.2018 - 18.03.2018 | Będlewo

Druga część szkoły Małe Horyzonty.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazało jej pierwsze wydanie, bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich studentów matematyki, niezależnie od tego, na którym roku są. Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych,  rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych, statystyki, analizy funkcjonalnej. 

Celem szkoły, podobnie jak Horyzontów, jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili: dr hab. Radosław Adamczak, prof. dr hab. Adam Bobrowski, prof. dr hab. Wojciech Niemiro, prof. dr hab. Jacek Świątkowski, prof. dr hab. Piotr Zakrzewski. Zaproszeni wykładowcy reprezentują zarówno matematykę teoretyczną jak i stosowaną. Oczekujemy, że każdy z nich spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy. Oznacza to nacisk na popularyzację, a niekoniecznie prezentację najnowszych, czy najważniejszych osiągnięć speakera.

W pierwszej edycji wzięło udział około 50-ciu studentów. Wykładowcy włożyli sporo pracy by mówić bardzo elementarnie.

Organizujemy sesję złożoną z referatów studenckich. Wystąpienia będą trwały po 15 minut. W przypadku zbyt wielu zgłoszeń, zostanie dokonana selekcja.

Szkółka jest częściowo finansowana przez Centrum Banacha. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego są dodatkowo dofinansowani przez Wydział Matematyki i Informatyki UWr więc dla nich udział jest bezpłatny. Koszt uczestnictwa studentów spoza Uniwersytetu Wrocławskiego wynosi 170 PLN. Płatności można dokonać na miejscu, gotówką bądź kartą lub przelewem przed lub w ciągu 14 dni po konferencji.

Istnieje jednak możliwość dofinansowania pewnej liczby studentów spoza Uniwersytetu Wrocławskiego. W przypadku problemów z otrzmaniem dofinansowania z Państwa uczelni, prosimy o kontakt z profesor Ewą Damek (edamek@math.uni.wroc.pl).

Dla uczestników, którzy dotrą do Mosiny zostanie zorganizowany transport do Będlewa.

Zapewniamy transport z okolic dworca w Mosinie. Busy odjada o godzinach 12:45, 13:10, 13:50 i 14:25. W przypadku opoznien pociagow godziny odjazdu zostana dostosowane. Oprocz tego istnieje mozliwosc zorganizowania transportu w innych godzinach dla minimum trzyosobowej grupy uczestnikow.

Prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z transportu. W tym celu prosimy o kontakt przez adres: kajetanjastrzebski6+transport@gmail.com

Dane do przelewu:

​Instytut Matematyczny PAN, Warszawa, Śniadeckich 8

Bank Gospodarstwa Krajowego Al. Jerozolimskie 7

00-955 Warszawa, Polska

IBAN: PL 48 1130 1017 0020 1467 1520 0002 (płatność w PLN)

Deadline rejestracji to 09.03.2018.

Zdjęcia z pierwszej edycji (24-26.11.2017):  

  • prof. Piotr Śniady
  • prof. Krzysztof Frączek
  • prof. Ryszard Rudnicki

Rewrite code from the image

Reload image

Reload image