BCC

Baby Horizons in Mathematics-school for students

07.03.2019 - 10.03.2019 | Będlewo

 Trzecia część szkoły Pierwsze Horyzonty.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazały jej pierwsze  wydania, bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich studentów matematyki, niezależnie od tego, na którym roku są. Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli kursy  analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych,  rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych, analizy funkcjonalnej. 

 

Celem szkoły, podobnie jak Horyzontów, jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili: dr. Piotr Nowak, prof. dr hab. Mikołaj Bojańczyk, prof. dr hab. Krzysztof Krupiński, prof. dr hab. Tomasz Cieślak, prof. dr hab. Jacek Wesołowski, dr. Adam Skalski.

Zaproszeni wykładowcy reprezentują zarówno matematykę teoretyczną jak i stosowaną. Oczekujemy, że każdy z nich spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy. Oznacza to nacisk na popularyzację, a niekoniecznie prezentację najnowszych, czy najważniejszych osiągnięć speakera.

Szkoła zaczyna się 07-03-2019 kolacją i kończy obiadem 10-03-2019.

Planowany jest autobus z Poznania w czwartek o godz. 15.30. Osoby, które jeszcze nie zglosiły zapotrzebowania na transport proszone są o niezwłoczne zrobienie tego ze względu na konieczność ustalenia wielkości autobusu.

Koszt uczestnictwa w szkółce po odliczeniu dofinansowania IMPAN wynosi 250 złotych. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego dostają pełne dofinansowanie.

Rewrite code from the image

Reload image

Reload image