Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On bivariate Hermite interpolation and the limit of certain bivariate Lagrange projectors

Tom 115 / 2015

Phung Van Manh Annales Polonici Mathematici 115 (2015), 1-21 MSC: Primary 41A05, 41A63, 41A08. DOI: 10.4064/ap115-1-1

Streszczenie

We give a new poised bivariate Hermite scheme and a formula for the interpolation polynomial. We show that the Hermite interpolation polynomial is the limit of bivariate Lagrange interpolation polynomials at Bos configurations on circles.

Autorzy

  • Phung Van ManhHanoi National University of Education
    136 Xuan Thuy street
    Cau Giay, Hanoi, Vietnam
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek