Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Michael’s theorem for Lipschitz cells in o-minimal structures

Tom 117 / 2016

Małgorzata Czapla, Wiesław Pawłucki Annales Polonici Mathematici 117 (2016), 101-107 MSC: Primary 14P10; Secondary 54C60, 54C65, 32B20, 49J53. DOI: 10.4064/ap3931-7-2016 Opublikowany online: 22 July 2016

Streszczenie

A version of Michael’s theorem for multivalued mappings definable in o-minimal structures with $M$-Lipschitz cell values ($M$ a common constant) is proven. Uniform equi-$LC^n$ property for such families of cells is checked. An example is given showing that the assumption about the common Lipschitz constant cannot be omitted.

Autorzy

  • Małgorzata CzaplaInstytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
    Łojasiewicza 6
    30-348 Kraków, Poland
    e-mail
  • Wiesław PawłuckiInstytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
    Łojasiewicza 6
    30-348 Kraków, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek