Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A note on a regularity criterion for the Navier–Stokes equations

Tom 122 / 2019

Zdeněk Skalák Annales Polonici Mathematici 122 (2019), 193-199 MSC: Primary 35Q30; Secondary 76D05. DOI: 10.4064/ap180826-22-11 Opublikowany online: 23 April 2019

Streszczenie

We show that if $u$ is a solution of the Navier–Stokes equations in the whole three-dimensional space and $\partial _3 u \in L^p(0,T;L^q(\mathbb {R}^3))$, $T \gt 0$, where $2/p+3/q=1+3/q$ and $q \in (3,10/3]$, then $u$ is regular on $(0,T]$.

Autorzy

  • Zdeněk SkalákInstitute of Hydrodynamics
    Czech Academy of Sciences
    16612 Praha, Czech Republic
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek