Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Bell polynomials and formulae for derivatives

Tom 122 / 2019

Wenchang Chu Annales Polonici Mathematici 122 (2019), 143-151 MSC: Primary 26A24; Secondary 05A10. DOI: 10.4064/ap180515-23-11 Opublikowany online: 6 May 2019

Streszczenie

Several algebraic identities for differentiable functions are reviewed and extended by means of the three derivative formulae due to Pfaff (1795) and Cauchy (1826).

Autorzy

  • Wenchang ChuSchool of Mathematics and Statistics
    Zhoukou Normal University
    Zhoukou 466001, P.R. China
    and
    Dipartimento di Matematica e Fisica “Ennio De Giorgi”
    Università del Salento
    Lecce-Arnesano P.O. Box 193
    73100 Lecce, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek