Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Tchakaloff polynomial meshes

Tom 122 / 2019

Len Bos, Marco Vianello Annales Polonici Mathematici 122 (2019), 221-231 MSC: Primary 41A17; Secondary 41A63. DOI: 10.4064/ap181031-26-3 Opublikowany online: 23 July 2019

Streszczenie

We construct polynomial meshes from Tchakaloff quadrature points for measures on compact domains with certain boundary regularity, via estimates of the Christoffel function and its reciprocal.

Autorzy

  • Len BosDepartment of Computer Science
    University of Verona
    Verona, Italy
    e-mail
  • Marco VianelloDepartment of Mathematics
    University of Padova
    Padova, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek