Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Global mixed Łojasiewicz inequalities and asymptotic critical values

Tom 123 / 2019

Sĩ-Tiệp Ðinh, Krzysztof Kurdyka, Tiến-So’n Phạm Annales Polonici Mathematici 123 (2019), 259-266 MSC: Primary 14P10; Secondary 14D06, 58K05, 32S20. DOI: 10.4064/ap180920-27-3 Opublikowany online: 23 July 2019

Streszczenie

We prove a version of the global Łojasiewicz inequality for $C^1$ semialgebraic functions and relate its existence to the set of asymptotic critical values.

Autorzy

  • Sĩ-Tiệp ÐinhInstitute of Mathematics
    VAST
    18, Hoang Quoc Viet Road
    Cau Giay District 10307
    Hanoi, Vietnam
    e-mail
  • Krzysztof KurdykaLaboratoire de Mathématiques (LAMA)
    UMR-5127 CNRS
    Université Savoie Mont Blanc
    73376 Le Bourget-du-Lac, France
    e-mail
  • Tiến-So’n PhạmDepartment of Mathematics
    University of Dalat
    1 Phu Dong Thien Vuong
    Dalat, Vietnam
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek