Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Uniqueness of solutions for some degenerate nonlinear elliptic equations

Tom 41 / 2014

Albo Carlos Cavalheiro Applicationes Mathematicae 41 (2014), 93-106 MSC: 35J70, 35J60. DOI: 10.4064/am41-1-8

Streszczenie

We investigate the existence and uniqueness of solutions to the Dirichlet problem for a degenerate nonlinear elliptic equation $$ - \sum _{i,j=1}^nD_j(a_{ij}(x)D_iu(x)) + b(x)u(x) + \mathop {\rm div}\nolimits (\varPhi (u(x))) = g(x) - \sum _{j=1}^n f_j(x) \ \text {on} \ \varOmega $$ in the setting of the space $H_0(\varOmega )$.

Autorzy

  • Albo Carlos CavalheiroDepartment of Mathematics
    State University of Londrina
    Londrina, PR, Brazil, 86057-970
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek