Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On a necessary condition in the calculus of variations in Sobolev spaces with variable exponent

Tom 41 / 2014

Elhoussine Azroul, Meryem El Lekhlifi, Badr Lahmi, Abdelfattah Touzani Applicationes Mathematicae 41 (2014), 165-174 MSC: 46E35, 49K21, 91G80. DOI: 10.4064/am41-2-4

Streszczenie

We prove an approximation theorem in generalized Sobolev spaces with variable exponent $W^{1,p(\cdot )}(\varOmega )$ and we give an application of this approximation result to a necessary condition in the calculus of variations.

Autorzy

  • Elhoussine AzroulLAMA, Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Morocco
    e-mail
  • Meryem El LekhlifiLaboratoire d'Analyse Mathématique et Applications (LAMA)
    Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Moroccco
    e-mail
  • Badr LahmiLaboratoire d'Analyse Mathématique et Applications (LAMA)
    Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Morocco
    e-mail
  • Abdelfattah TouzaniLaboratoire d'Analyse Mathématique et Applications (LAMA)
    Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Morocco
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek