JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A simple proof of the Hammersley–Clifford theorem

Tom 53 / 2026

Vivek S. Borkar Applicationes Mathematicae 53 (2026), 145-150 MSC: Primary 60G60 DOI: 10.4064/am2577-1-2026 Opublikowany online: 23 April 2026

Streszczenie

Using only elementary facts about conditional independence, a simple proof of the Hammersley–Clifford theorem is given.

Autorzy

  • Vivek S. BorkarDepartment of Electrical Engineering
    Indian Institute of Technology Bombay
    Powai, Mumbai 400076, India
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek