Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Local Controllability around Closed Orbits

Tom 62 / 2014

Marek Grochowski Bulletin Polish Acad. Sci. Math. 62 (2014), 77-85 MSC: Primary 93C10; Secondary 93C15, 34H05. DOI: 10.4064/ba62-1-8

Streszczenie

We give a necessary and sufficient condition for local controllability around closed orbits for general smooth control systems. We also prove that any such system on a compact manifold has a closed orbit.

Autorzy

  • Marek GrochowskiFaculty of Mathematics and Natural Sciences
    Cardinal Stefan Wyszyński University
    Dewajtis 5
    01-815 Warszawa, Poland
    and
    Institute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-656 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek