Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Graphons arising from graphs definable over finite fields

Tom 169 / 2022

Mirna Džamonja, Ivan Tomašić Colloquium Mathematicum 169 (2022), 269-305 MSC: Primary 03C60, 11G25; Secondary 14G10, 14G15. DOI: 10.4064/cm8395-1-2022 Opublikowany online: 9 March 2022

Streszczenie

We prove a version of Tao’s algebraic regularity lemma for asymptotic classes in the context of graphons. We apply it to study expander difference polynomials over fields with powers of Frobenius.

Autorzy

  • Mirna DžamonjaIRIF (CNRS-Université de Paris)
    Bâtiment Sophie Germain, Case courrier 7014
    8 Place Aurélie Nemours
    75205 Paris Cedex 13, France
    e-mail
  • Ivan TomašićSchool of Mathematical Sciences
    Queen Mary University of London
    London, E1 4NS, United Kingdom
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek