JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+
2WRZ 2022

Semestr naukowy "AGATES"

W okresie od 12 września do 16 grudnia 2022 roku w Warszawie odbędzie się semestr naukowy AGATES (Algebraic Geometry with Applications to Tensors and Secants).

Tematem przewodnim semestru są tensory i ich zastosowania w matematyce, informatyce (złożoności obliczeniowej) oraz fizyce (splątaniu kwantowym), a także metody geometrii i algebry używane do badania tensorów. Częścią programu jest siedem tygodniowych warsztatów. Pierwsze dwa z nich, wprowadzające do ogólnej tematyki semestru (Introductory school 12-16 września, oraz Kickoff workshop 19-23 września) odbędą się na MIMUW. Kolejne bardziej specjalistyczne warsztaty będą miały miejsce w IMPANie (Tensors from the physics viewpoint 4-7 października, Geometry of secants 24-28 października, Algebraic geometry and complexity theory 14-18 listopada, Tensors in statistics, optimization and machine learning 21-25 listopada, Deformation theory workshop 4-9 grudnia). Pomiędzy warsztatami planowane są wykłady i serie wykładów oraz dyskusje z zaproszonymi gośćmi.

Szczegóły na stronie internetowej semestru agates.mimuw.edu.pl.

Semestr jest organizowany wspólnie przez Centrum Banacha oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach programów "Semestry Simonsa w Centrum  Banacha" oraz "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza".

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek