Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The Euler–Lagrange inclusion in Orlicz–Sobolev spaces

Tom 101 / 2014

Hôǹg Thái Nguyêñ, Dariusz Pączka Banach Center Publications 101 (2014), 127-131 MSC: 49J52, 46E30, 47J22. DOI: 10.4064/bc101-0-10

Streszczenie

We establish the Euler–Lagrange inclusion of a nonsmooth integral functional defined on Orlicz–Sobolev spaces. This result is achieved through variational techniques in nonsmooth analysis and an integral representation formula for the Clarke generalized gradient of locally Lipschitz integral functionals defined on Orlicz spaces.

Autorzy

  • Hôǹg Thái NguyêñInstitute of Mathematics
    Szczecin University
    ul. Wielkopolska 15
    70-451 Szczecin, Poland
    e-mail
  • Dariusz PączkaKoszalin University of Technology
    ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek