Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the connectedness of boundary and complement for domains

Tom 103 / 2011

Andrzej Czarnecki, Marcin Kulczycki, Wojciech Lubawski Annales Polonici Mathematici 103 (2011), 189-191 MSC: Primary 57N15; Secondary 54D05. DOI: 10.4064/ap103-2-6

Streszczenie

This article gives a short and elementary proof of the fact that the connectedness of the boundary of an open domain in $\mathbb R^n$ is equivalent to the connectedness of its complement.

Autorzy

  • Andrzej CzarneckiInstitute of Mathematics
    Jagiellonian University
    Łojasiewicza 6
    30-348 Kraków, Poland
    e-mail
  • Marcin KulczyckiInstitute of Mathematics
    Jagiellonian University
    Łojasiewicza 6
    30-348 Kraków, Poland
    e-mail
  • Wojciech LubawskiInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-956 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek