Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Invariant scrambled sets and maximal distributional chaos

Tom 109 / 2013

Xinxing Wu, Peiyong Zhu Annales Polonici Mathematici 109 (2013), 271-278 MSC: Primary 37D45, 54H20, 37B40; Secondary 26A18, 28D20. DOI: 10.4064/ap109-3-3

Streszczenie

For the full shift $(\varSigma _{2}, \sigma )$ on two symbols, we construct an invariant distributionally $\epsilon $-scrambled set for all $0<\epsilon < \operatorname{diam} \varSigma _{2}$ in which each point is transitive, but not weakly almost periodic.

Autorzy

  • Xinxing WuSchool of Mathematics
    University of Electronic Science
    and Technology of China
    Chengdu, Sichuan, 611731
    People's Republic of China
    and
    Department of Electronic Engineering
    City University of Hong Kong
    Hong Kong SAR
    People's Republic of China
    e-mail
  • Peiyong ZhuSchool of Mathematics
    University of Electronic Science
    and Technology of China
    Chengdu, Sichuan, 611731
    People's Republic of China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek