Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the Bergman distance on model domains in $\mathbb C^n$

Tom 116 / 2016

Gregor Herbort Annales Polonici Mathematici 116 (2016), 1-36 MSC: Primary 32F45; Secondary 32T25, 32U35. DOI: 10.4064/ap3752-12-2015 Opublikowany online: 2 December 2015

Streszczenie

Let $P$ be a real-valued and weighted homogeneous plurisubharmonic polynomial in $\mathbb C^{n-1}$ and let $D$ denote the ‶model domain″ $\{z \in \mathbb C^n\mid r(z):= \mathop{\rm Re} z_1 + P(z') <0\}$. We prove a lower estimate on the Bergman distance of $D$ if $P$ is assumed to be strongly plurisubharmonic away from the coordinate axes.

Autorzy

  • Gregor HerbortFachbereich Mathematik und Naturwissenschaften
    Bergische Universität Wuppertal
    D-42097 Wuppertal, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek