Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Entropy solutions for nonhomogeneous anisotropic $\varDelta _{\vec{p}(\cdot )}$ problems

Tom 41 / 2014

Elhoussine Azroul, Abdelkrim Barbara, Mohamed Badr Benboubker, Hassane Hjiaj Applicationes Mathematicae 41 (2014), 149-163 MSC: Primary 35J25; Secondary 35J92, 35J62, 46E35. DOI: 10.4064/am41-2-3

Streszczenie

We study a class of anisotropic nonlinear elliptic equations with variable exponent $\vec {p}(\cdot )$ growth. We obtain the existence of entropy solutions by using the truncation technique and some a priori estimates.

Autorzy

  • Elhoussine AzroulLAMA, Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Morocco
    e-mail
  • Abdelkrim BarbaraLAMA, Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Marocco
    e-mail
  • Mohamed Badr BenboubkerÉcole Nationale des Sciences Appliquées
    Université Abdelmalek Essaadi
    BP 2222 M'hannech
    Tétouan, Morocco
    e-mail
  • Hassane HjiajLAMA, Faculté des Sciences Dhar El Mahraz
    Université Sidi Mohamed Ben Abdellah
    BP 1796 Atlas
    Fès, Marocco
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek