Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Borel isomorphism of SPR Markov shifts

Tom 137 / 2014

Mike Boyle, Jérôme Buzzi, Ricardo Gómez Colloquium Mathematicum 137 (2014), 127-136 MSC: Primary 37B10; Secondary 37B40. DOI: 10.4064/cm137-1-9

Streszczenie

We show that strongly positively recurrent Markov shifts (including shifts of finite type) are classified up to Borel conjugacy by their entropy, period and their numbers of periodic points.

Autorzy

  • Mike BoyleDepartment of Mathematics
    University of Maryland
    College Park, MD 20742-4015, U.S.A.
    e-mail
  • Jérôme BuzziLaboratoire de Mathématiques d'Orsay (CNRS, UMR 8628)
    Université Paris-Sud
    91405 Orsay Cedex, France
    e-mail
  • Ricardo GómezInstituto de Matemáticas
    Universidad Nacional Autónoma de México
    Area de la Investigación Científica
    Circuito Exterior
    C. U. México D.F. 04510, Mexico
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek