Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A note on groups of infinite rank whose proper subgroups are abelian-by-finite

Tom 137 / 2014

Francesco de Giovanni, Federica Saccomanno Colloquium Mathematicum 137 (2014), 165-170 MSC: Primary 20F22. DOI: 10.4064/cm137-2-2

Streszczenie

It is proved that if $G$ is a locally (soluble-by-finite) group of infinite rank in which every proper subgroup of infinite rank contains an abelian subgroup of finite index, then all proper subgroups of $G$ are abelian-by-finite.

Autorzy

  • Francesco de GiovanniDipartimento di Matematica e Applicazioni
    Università degli Studi di Napoli “Federico II”
    80126 Napoli, Italy
    e-mail
  • Federica SaccomannoDipartimento di Matematica e Applicazioni
    Università degli Studi di Napoli “Federico II”
    80126 Napoli, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek