Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Turán's problem and Ramsey numbers for trees

Tom 139 / 2015

Zhi-Hong Sun, Lin-Lin Wang, Yi-Li Wu Colloquium Mathematicum 139 (2015), 273-298 MSC: 05C55, 05C35, 05C05. DOI: 10.4064/cm139-2-8

Streszczenie

Let $T_n^1=(V,E_1)$ and $T_n^2=(V,E_2)$ be the trees on $n$ vertices with $V=\{v_0,v_1,\ldots ,v_{n-1}\}$, $E_1=\{v_0v_1,\ldots ,v_0v_{n-3},v_{n-4}v_{n-2},v_{n-3}v_{n-1}\}$ and $E_2=\{v_0v_1,\ldots ,$ $v_0v_{n-3},v_{n-3}v_{n-2}, v_{n-3} v_{n-1}\}$. For $p\ge n\ge 5$ we obtain explicit formulas for ${\rm ex}(p;T_n^1)$ and ${\rm ex}(p;T_n^2)$, where ${\rm ex}(p;L)$ denotes the maximal number of edges in a graph of order $p$ not containing $L$ as a subgraph. Let $r(G_ 1, G_ 2)$ be the Ramsey number of the two graphs $G_1$ and $G_2$. We also obtain some explicit formulas for $r(T_m,T_n^i)$, where $i\in \{1,2\}$ and $T_m$ is a tree on $m$ vertices with $\varDelta (T_m)\le m-3$.

Autorzy

  • Zhi-Hong SunSchool of Mathematical Sciences
    Huaiyin Normal University
    Huaian, Jiangsu 223001, P.R. China
    e-mail
  • Lin-Lin WangSchool of Science
    China University of Mining and Technology
    Xuzhou, Jiangsu 221116, P.R. China
    e-mail
  • Yi-Li WuSchool of Mathematical Sciences
    Huaiyin Normal University
    Huaian, Jiangsu 223001, P.R. China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek