Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Global regularity for the 3D MHD system with\nobreakspace {}damping

Tom 145 / 2016

Zujin Zhang, Xian Yang Colloquium Mathematicum 145 (2016), 107-110 MSC: Primary 35Q35; Secondary 35B35, 35B65, 76D03. DOI: 10.4064/cm6654-9-2015 Opublikowany online: 22 April 2016

Streszczenie

We study the Cauchy problem for the 3D MHD system with damping terms $\varepsilon |\boldsymbol {u}|^{\alpha -1}\boldsymbol {u}$ and $\delta |\boldsymbol {b}|^{\beta -1}\boldsymbol {b}$ ($\varepsilon ,\delta \gt 0$ and $\alpha ,\beta \geq 1$), and show that the strong solution exists globally for any $\alpha ,\beta \gt 3$. This improves the previous results significantly.

Autorzy

  • Zujin ZhangSchool of Mathematics and Computer Science
    Gannan Normal University
    Ganzhou 341000, Jiangxi, P.R. China
    e-mail
  • Xian YangForeign Languages Department
    Ganzhou Teachers College
    Ganzhou 341000, Jiangxi, P.R. China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek