Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On an equivalence for differentiation bases of dyadic rectangles

Tom 146 / 2017

G. A. Karagulyan, D. A. Karagulyan, M. H. Safaryan Colloquium Mathematicum 146 (2017), 295-307 MSC: 42B08, 42B25. DOI: 10.4064/cm6629-1-2016 Opublikowany online: 2 December 2016

Streszczenie

The paper considers differentiation properties of rare bases of dyadic rectangles corresponding to increasing sequences $\{\nu_k\}$ of integers. We prove that the condition \begin{equation*} \sup_k(\nu_{k+1}-\nu_k) \lt \infty \end{equation*} is necessary and sufficient for such a basis to be equivalent to the full basis of dyadic rectangles.

Autorzy

  • G. A. KaragulyanInstitute of Mathematics
    Armenian National Academy of Sciences
    Baghramian ave. 24/5
    0019, Yerevan, Armenia
    e-mail
  • D. A. KaragulyanInstitute of Mathematics
    Armenian National Academy of Sciences
    Baghramian ave. 24/5
    0019, Yerevan, Armenia
    e-mail
  • M. H. SafaryanInstitute of Mathematics
    Armenian National Academy of Sciences
    Baghramian ave. 24/5
    0019, Yerevan, Armenia
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek