Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Dimensions of sums with self-similar sets

Tom 147 / 2017

Daniel Oberlin, Richard Oberlin Colloquium Mathematicum 147 (2017), 43-54 MSC: 28A78, 28A75. DOI: 10.4064/cm6683-6-2016 Opublikowany online: 2 December 2016

Streszczenie

For some self-similar sets $K\subset {\mathbb {R}}^d$ we obtain certain lower bounds for the lower Minkowski dimension of $K+E$ in terms of the lower Minkowski dimension of $E$.

Autorzy

  • Daniel OberlinDepartment of Mathematics Florida State University Tallahassee, FL 32306, U.S.A.
    e-mail
  • Richard OberlinDepartment of Mathematics Florida State University Tallahassee, FL 32306, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek