Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Automorphisms of subshifts defined by $\mathcal {B}$-free sets of integers

Tom 147 / 2017

Mieczysław K. Mentzen Colloquium Mathematicum 147 (2017), 87-94 MSC: Primary 37B05; Secondary 37B10. DOI: 10.4064/cm6927-5-2016 Opublikowany online: 9 December 2016

Streszczenie

We prove that for the subshifts defined by the sets of $\mathcal {B}$-free numbers, where $\sum _{b\in \mathcal {B}}{1/b} \lt \infty $ and the elements of $\mathcal {B}$ are pairwise coprime, the set of homeomorphisms commuting with the shift $T$ is trivial, i.e. $\operatorname {Aut}\nolimits (T)=\{T^n:n\in \mathbb {Z}\}$.

Autorzy

  • Mieczysław K. MentzenFaculty of Mathematics and Computer Science
    Nicholas Copernicus University
    Chopina 12/18
    87-100 Toruń, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek