Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A note on some complemented spaces of operators

Tom 150 / 2017

Ioana Ghenciu Colloquium Mathematicum 150 (2017), 207-215 MSC: Primary 46B20, 46B25, 46B28; Secondary 47L20. DOI: 10.4064/cm6977-11-2016 Opublikowany online: 24 July 2017

Streszczenie

Let $W(X,Y)$, $\mathit {Pwc}(X,Y)$, $\mathit {CC}(X,Y)$, and $\mathit {UC}(X,Y)$ denote respectively the sets of all weakly compact, pseudo weakly compact, completely continuous, and unconditionally converging operators from $X$ to $Y$. We use classical results of Kalton to study the complementability of the space $W(X,Y)$ in the spaces $\mathit {Pwc}(X,Y)$, $\mathit {UC}(X,Y)$, and $\mathit {CC}(X,Y)$.

Autorzy

  • Ioana GhenciuMathematics Department
    University of Wisconsin-River Falls
    410 S. 3rd Street
    River Falls, WI 54022-500, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek