Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On some Diophantine equations involving generalized Fibonacci and Lucas numbers

Tom 150 / 2017

Lyes Ait-Amrane, Djilali Behloul Colloquium Mathematicum 150 (2017), 257-268 MSC: Primary 11D09; Secondary 11D45, 11B37, 11B39. DOI: 10.4064/cm6889-12-2016 Opublikowany online: 11 August 2017

Streszczenie

We solve completely, in integers, some quadratic Diophantine equations involving generalized Fibonacci and Lucas numbers.

Autorzy

  • Lyes Ait-AmraneLATN Laboratory
    Faculty of Mathematics
    USTHB
    BP 32, El Alia, 16111, Bab Ezzouar
    Algiers, Algeria
    and
    École Nationale Supérieure d’Informatique (ESI)
    BP 68M Oued Smar, 16270, El Harrach
    Algiers, Algeria
    e-mail
  • Djilali BehloulLATN Laboratory
    Faculty of Mathematics
    USTHB
    BP 32, El Alia, 16111, Bab Ezzouar
    Algiers, Algeria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek