Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Closed subsets of the square whose inverse limit is the Hilbert cube

Tom 152 / 2018

Mauricio Chacon-Tirado, Verónica Martínez-de-la-Vega Colloquium Mathematicum 152 (2018), 29-44 MSC: Primary 54F15, 54H20, 54B10. DOI: 10.4064/cm6592-3-2017 Opublikowany online: 22 January 2018

Streszczenie

We exhibit a family of closed subsets of $[0,1]^2$ whose generalized inverse limit is homeomorphic to the Hilbert cube. We also study the inverse limits of the closed subsets of $[0,1]^2$ that are straight quadrilaterals.

Autorzy

  • Mauricio Chacon-TiradoFacultad de Ciencias Físico Matemáticas
    BUAP
    Avenida San Claudio y 18 Sur
    Colonia San Manuel
    72570 Puebla, Pue., Mexico
    e-mail
  • Verónica Martínez-de-la-VegaInstituto de Matemáticas
    Universidad Nacional Autónoma de México
    Circuito exterior, Cd. Universitaria
    Cd. de México, 04510 Mexico
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek