Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the Diophantine equation $F_{n}-F_{m}=2^{a}$

Tom 159 / 2020

Zafer Şiar, Refik Keskin Colloquium Mathematicum 159 (2020), 119-126 MSC: 11B39, 11J86, 11D61. DOI: 10.4064/cm7485-12-2018 Opublikowany online: 25 October 2019

Streszczenie

We solve the Diophantine equation in the tittle in nonnegative integers $m,n,$ and $a$. In order to prove our result, we use lower bounds for linear forms in logarithms and a version of the Baker–Davenport reduction method in Diophantine approximation.

Autorzy

  • Zafer ŞiarDepartment of Mathematics
    Bingöl University
    Bingöl, Turkey
    e-mail
  • Refik KeskinDepartment of Mathematics
    Sakarya University
    Sakarya, Turkey
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek