Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Jordan isomorphisms of the finitary incidence ring of a partially ordered category

Tom 159 / 2020

Rosali Brusamarello, Érica Z. Fornaroli, Mykola Khrypchenko Colloquium Mathematicum 159 (2020), 285-307 MSC: Primary 16S50, 17C50; Secondary 16W10. DOI: 10.4064/cm7777-1-2019 Opublikowany online: 29 November 2019

Streszczenie

Let $\mathcal C $ be a pocategory, $FI(\mathcal C )$ the finitary incidence ring of $\mathcal C $, and $\varphi $ a Jordan isomorphism of $FI(\mathcal C )$ onto an associative ring $A$. We study the problem of decomposition of $\varphi $ into the (near-)sum of a homomorphism and an anti-homomorphism. In particular, we obtain generalizations of the main results of Akkurt et al. (2015) and Brusamarello et al. (2018).

Autorzy

  • Rosali BrusamarelloDepartamento de Matemática
    Universidade Estadual de Maringá
    Maringá, PR, CEP: 87020-900, Brazil
    e-mail
  • Érica Z. FornaroliDepartamento de Matemática
    Universidade Estadual de Maringá
    Maringá, PR, CEP: 87020-900, Brazil
    e-mail
  • Mykola KhrypchenkoDepartamento de Matemática
    Universidade Federal de Santa Catarina
    Campus Reitor João David Ferreira Lima
    Florianópolis, SC, CEP: 88040-900, Brazil
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek