Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Drinfel’d double for monoidal Hom-Hopf algebras

Tom 164 / 2021

Yan Ning, Daowei Lu, Xiaohui Zhang Colloquium Mathematicum 164 (2021), 251-271 MSC: Primary 16T05. DOI: 10.4064/cm8076-1-2020 Opublikowany online: 23 September 2020

Streszczenie

We mainly construct a bicrossproduct for a finite-dimensional monoidal Hom-Hopf algebra $(H,\alpha )$, generalizing Majid’s bicrossproduct. Naturally, the Hom-type bicrossproduct leads to the Drinfel’d double $(H^{\rm op}\bowtie H^{\ast },\alpha \otimes (\alpha ^{-1})^{\ast })$ with a quasitriangular structure $R$ satisfying the quantum Hom-Yang–Baxter equations.

Autorzy

  • Yan NingSchool of Mathematical Sciences
    Qufu Normal University
    Qufu, Shandong, 273165 P.R. China
    and
    Department of Mathematics
    Jining University
    Qufu, Shandong, 273155 P.R. China
    e-mail
  • Daowei LuSchool of Mathematical Sciences
    Qufu Normal University
    Qufu, Shandong, 273165 P.R. China
    and
    Department of Mathematics
    Jining University
    Qufu, Shandong, 273155 P.R. China
    e-mail
  • Xiaohui ZhangSchool of Mathematical Sciences
    Qufu Normal University
    Qufu, Shandong, 273165 P.R. China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek