Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Unconditionality of orthogonal spline systems in $L^{p}$

Tom 222 / 2014

Markus Passenbrunner Studia Mathematica 222 (2014), 51-86 MSC: 42C10, 46E30. DOI: 10.4064/sm222-1-5

Streszczenie

We prove that given any natural number $k$ and any dense point sequence $(t_n)$, the corresponding orthonormal spline system is an unconditional basis in reflexive $L^p$.

Autorzy

  • Markus PassenbrunnerInstitute of Analysis
    Johannes Kepler University Linz
    Altenberger Strasse 69
    4040 Linz, Austria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek