Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Finite generation in $C^\ast $-algebras and Hilbert $C^\ast $-modules

Tom 224 / 2014

David P. Blecher, Tomasz Kania Studia Mathematica 224 (2014), 143-151 MSC: Primary 46L05, 46L08, 46H25; Secondary 46H10, 16D60, 16D25. DOI: 10.4064/sm224-2-3

Streszczenie

We characterize $C^*$-algebras and $C^*$-modules such that every maximal right ideal (resp. right submodule) is algebraically finitely generated. In particular, $C^*$-algebras satisfy the Dales–Żelazko conjecture.

Autorzy

  • David P. BlecherDepartment of Mathematics
    University of Houston
    Houston, TX 77204-3008, U.S.A.
    e-mail
  • Tomasz KaniaInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-656 Warszawa, Poland
    and
    Department of Mathematics and Statistics
    Fylde College
    Lancaster University
    Lancaster LA1 4YF, United Kingdom
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek