Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Automatic sequences generated by synchronizing automata fulfill the Sarnak conjecture

Tom 231 / 2015

Jean-Marc Deshouillers, Michael Drmota, Clemens Müllner Studia Mathematica 231 (2015), 83-95 MSC: Primary 11B85; Secondary 37B10, 11L20. DOI: 10.4064/sm8479-2-2016 Opublikowany online: 10 February 2016

Streszczenie

We prove that automatic sequences generated by synchronizing automata satisfy the full Sarnak conjecture. This is of particular interest, since Berlinkov proved recently that almost all automata are synchronizing.

Autorzy

  • Jean-Marc DeshouillersInstitut Mathématique de Bordeaux
    Bordeaux INP
    33405 Talence, France
    e-mail
  • Michael DrmotaInstitut für Diskrete Mathematik und Geometrie
    TU Wien
    Wiedner Hauptstr. 8–10
    1040 Wien, Austria
    e-mail
  • Clemens MüllnerInstitut für Diskrete Mathematik und Geometrie
    TU Wien
    Wiedner Hauptstr. 8–10
    1040 Wien, Austria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek