Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Weighted embedding theorems for radial Besov and Triebel–Lizorkin spaces

Tom 233 / 2016

Pablo L. De Nápoli, Irene Drelichman, Nicolas Saintier Studia Mathematica 233 (2016), 47-65 MSC: 46E35, 42C40. DOI: 10.4064/sm8383-4-2016 Opublikowany online: 9 May 2016

Streszczenie

We study the continuity and compactness of embeddings for radial Besov and Triebel–Lizorkin spaces with weights in the Muckenhoupt class $A_\infty $. The main tool is a discretization in terms of an almost orthogonal wavelet expansion adapted to the radial situation.

Autorzy

  • Pablo L. De NápoliIMAS (UBA-CONICET) and
    Departamento de Matemática
    Facultad de Ciencias Exactas y Naturales
    Universidad de Buenos Aires
    Ciudad Universitaria
    1428 Buenos Aires, Argentina
    e-mail
  • Irene DrelichmanIMAS (UBA-CONICET)
    Facultad de Ciencias Exactas y Naturales
    Universidad de Buenos Aires
    Ciudad Universitaria
    1428 Buenos Aires, Argentina
    e-mail
  • Nicolas SaintierDepartamento de Matemática
    Facultad de Ciencias Exactas y Naturales
    Universidad de Buenos Aires
    Ciudad Universitaria
    1428 Buenos Aires, Argentina
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek