JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the convergence of parabolically scaled two-dimensional Fourier series in the linear phase setting

Tom 237 / 2017

Elena Prestini Studia Mathematica 237 (2017), 101-117 MSC: 42B20, 42B08. DOI: 10.4064/sm8182-10-2016 Opublikowany online: 24 February 2017

Streszczenie

For $$Sf(x,y)=\int ^\pi _{-\pi }\int ^\pi _{-\pi } {{e^{iM^2(x,y) y’}}\over {y’} }\, {{e^{iM(x,y) x’}}\over {x’}}f(x-x’,y-y’)\, dx’\, dy’ ,$$ the linearized maximal operator of the rectangular partial sums of the kind $(M,M^2)$ for double Fourier series, we prove a weak-type $(L^r, L^{r-\varepsilon })$ estimate for $1 \lt r\leq 2$ and any $\varepsilon \gt 0$ in case $M^2(x,y)=Ax+By$ with $x,y \in [0,2\pi ],$ uniformly with respect to $A, B\geq 0.$

Autorzy

  • Elena PrestiniDipartimento di Matematica
    Università di Roma “Tor Vergata”
    Via della Ricerca Scientifica 1
    00133 Roma, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek