Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On Möbius orthogonality for subshifts of finite type with positive topological entropy

Tom 237 / 2017

D. Karagulyan Studia Mathematica 237 (2017), 277-282 MSC: Primary 37B10; Secondary 37A35, 11Y35. DOI: 10.4064/sm8661-10-2016 Opublikowany online: 3 March 2017

Streszczenie

We prove that Möbius orthogonality does not hold for subshifts of finite type with positive topological entropy. This, in particular, shows that all $C^{1+ \alpha }$ surface diffeomorphisms with positive entropy correlate with the Möbius function.

Autorzy

  • D. KaragulyanDepartment of Mathematics
    Royal Institute of Technology
    S-100 44 Stockholm, Sweden
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek