Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A mixing operator $T$ for which $(T, T^2)$ is not disjoint transitive

Tom 237 / 2017

Yunied Puig Studia Mathematica 237 (2017), 283-296 MSC: Primary 47A16; Secondary 05D10. DOI: 10.4064/sm8714-10-2016 Opublikowany online: 9 March 2017

Streszczenie

Using a result from ergodic Ramsey theory, we answer a question posed by Bès, Martin, Peris and Shkarin by exhibiting a mixing operator $T$ on a Hilbert space such that the tuple $(T, T^2)$ is not disjoint transitive.

Autorzy

  • Yunied PuigDipartimento di Matematica “Federigo Enriques”
    Università degli Studi di Milano
    Via Saldini 50
    20133 Milano, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek