Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On complements of Kazhdan projections in semisimple groups

Tom 246 / 2019

Piotr W. Nowak, Eric Reckwerdt Studia Mathematica 246 (2019), 63-69 MSC: Primary 22D12; Secondary 43A65, 47A46. DOI: 10.4064/sm171126-18-7 Opublikowany online: 7 September 2018

Streszczenie

We prove that for an isometric representation of some groups on certain Banach spaces, the complement of the subspace of invariant vectors is 1-complemented.

Autorzy

  • Piotr W. NowakInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-656 Warszawa, Poland
    e-mail
  • Eric ReckwerdtInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-656 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek