Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Hardy–Littlewood theorems for trigonometric series with general monotone coefficients

Tom 250 / 2020

Mikhail Dyachenko, Askhat Mukanov, Sergey Tikhonov Studia Mathematica 250 (2020), 217-234 MSC: Primary 26A48, 42A16, 42A32, 46E30. DOI: 10.4064/sm180225-13-10 Opublikowany online: 6 August 2019

Streszczenie

We study trigonometric series with general monotone coefficients, i.e., satisfying $$ \sum _{k=n}^{2n}|a_k - a_{k+1}| \le {C} \sum _{k = {n/\lambda }}^{\lambda n}\frac {|a_k|}{k} , \hskip 1em n \in \mathbb {N}, $$ for some $C \gt 0$ and $\lambda \gt 1$. For such series we prove Hardy–Littlewood-type theorems for Lorentz and weighted Lebesgue spaces.

Autorzy

  • Mikhail DyachenkoLomonosov Moscow State University
    Vorobyevy Gory 1
    119991 Moscow, Russia
    e-mail
  • Askhat MukanovUniversitat Autónoma de Barcelona and
    Centre de Recerca Matemàtica
    Campus de Bellaterra
    08193 Bellaterra (Barcelona), Spain
    and
    Lomonosov Moscow State University
    (Kazakhstan Branch)
    Kazhimukan 11
    010010 Astana, Kazakhstan
    e-mail
  • Sergey TikhonovCentre de Recerca Matemàtica and
    Universitat Autónoma de Barcelona
    Campus de Bellaterra, Edifici C
    08193 Bellaterra (Barcelona), Spain
    and
    ICREA
    Pg. Lluís Companys 23
    08010 Barcelona, Spain
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek