Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the extension of Whitney ultrajets, II

Tom 250 / 2020

Armin Rainer, Gerhard Schindl Studia Mathematica 250 (2020), 283-295 MSC: 26E10, 30D60, 46E10, 58C25. DOI: 10.4064/sm180903-12-11 Opublikowany online: 29 July 2019

Streszczenie

We characterize the validity of the Whitney extension theorem in the ultradifferentiable Roumieu setting with controlled loss of regularity. Specifically, we show that in the main Theorem 1.3 of [Studia Math. 245 (2019), 255–287] condition (1.3) can be dropped. Moreover, we clarify some questions that remained open there.

Autorzy

  • Armin RainerFakultät für Mathematik
    Universität Wien
    Oskar-Morgenstern-Platz 1
    A-1090 Wien, Austria
    e-mail
  • Gerhard SchindlDepartamento de Álgebra, Análisis Matemático,
    Geometría y Topología
    Facultad de Ciencias
    Universidad de Valladolid
    Paseo de Belén 7
    47011 Valladolid, Spain
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek