Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Extensions of convex functions with prescribed subdifferentials

Tom 253 / 2020

Daniel Azagra, Juan Ferrera, Javier Gómez-Gil, Carlos Mudarra Studia Mathematica 253 (2020), 199-213 MSC: 26B05, 26B25, 49J52, 54C20, 54C60. DOI: 10.4064/sm181212-17-5 Opublikowany online: 21 January 2020

Streszczenie

Let $E$ be an arbitrary subset of a Banach space $X$, $f: E \rightarrow \mathbb {R}$ a function, and $G:E \rightrightarrows X^*$ a set-valued mapping. We give necessary and sufficient conditions on $f, G$ for the existence of a continuous convex extension $F: X \rightarrow \mathbb {R} $ of $f$ such that the subdifferential $\partial F$ of $F$ coincides with $G$ on $E.$

Autorzy

  • Daniel AzagraICMAT (CSIC-UAM-UC3-UCM)
    Departamento de Análisis Matemático
    y Matemática Aplicada
    Facultad Ciencias Matemáticas
    Universidad Complutense
    28040 Madrid, Spain
    e-mail
  • Juan FerreraIMI, Departamento de Análisis Matemático
    y Matemática Aplicada
    Facultad Ciencias Matemáticas
    Universidad Complutense
    28040 Madrid, Spain
    e-mail
  • Javier Gómez-GilDepartamento de Análisis Matemático
    y Matemática Aplicada
    Facultad Ciencias Matemáticas
    Universidad Complutense
    28040 Madrid, Spain
    e-mail
  • Carlos MudarraICMAT (CSIC-UAM-UC3-UCM)
    Calle Nicolás Cabrera 13-15
    28049 Madrid, Spain
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek