Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On martingale methods and some Besicovitch type sets

Tom 258 / 2021

Adam Paszkiewicz, Damian Prusinowski Studia Mathematica 258 (2021), 221-233 MSC: Primary 60G42, 28A05; Secondary 60F15, 26A48. DOI: 10.4064/sm200319-18-6 Opublikowany online: 17 December 2020

Streszczenie

A set $B \subset \mathbb R ^2$ is a Besicovitch set if $B$ is a Borel null set and $B$ contains a unit interval in any direction. We show that the existence of Besicovitch sets is a natural consequence of the Doob martingale convergence theorem.

Autorzy

  • Adam PaszkiewiczFaculty of Mathematics and Computer Science
    University of Lodz
    Stefana Banacha 22
    90-238 Łódź, Poland
    e-mail
  • Damian PrusinowskiFaculty of Mathematics and Computer Science
    University of Lodz
    Stefana Banacha 22
    90-238 Łódź, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek