Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The orthogonal complement of $\mathcal{M}(a)$ in $\mathcal{H}(b)$

Tom 260 / 2021

Maria T. Nowak, Paweł Sobolewski, Andrzej Sołtysiak Studia Mathematica 260 (2021), 327-340 MSC: Primary 47B32, 46E22; Secondary 30H10. DOI: 10.4064/sm200918-5-1 Opublikowany online: 22 April 2021

Streszczenie

Let $b$ be a nonextreme function in the unit ball of $H^{\infty }$ on the unit disk $\mathbb D $ and let $a$ be an outer $H^{\infty }$ function such that $|a|^2+|b|^2=1$ almost everywhere on $\partial \mathbb D $. Sufficient and necessary conditions for the orthogonal complement of $\mathcal M (a)$ in $\mathcal H (b)$ to be finite-dimensional were given by D. Sarason (1994). Here we describe this space explicitly.

Autorzy

  • Maria T. NowakInstitute of Mathematics
    Maria Curie-Skłodowska University
    Pl. M. Curie-Skłodowskiej 1
    20-031 Lublin, Poland
    e-mail
  • Paweł SobolewskiInstitute of Mathematics
    Maria Curie-Skłodowska University
    Pl. M. Curie-Skłodowskiej 1
    20-031 Lublin, Poland
    e-mail
  • Andrzej SołtysiakFaculty of Mathematics and Computer Science
    Adam Mickiewicz University
    ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4
    61-614 Poznań, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek